Zajady

115 Views
Zajady
1 vote, 9.00 avg. rating (82% score)

Zajady to popękane kąciki warg a właściwie śluzówki i naskórka w tych miejscach. Powodują ból, pieczenie, dyskomfort. Powstają z powodu nieprawidłowej higieny jamy ustnej, osłabienia organizmu lub niedoboru witamin z grupy B. czasami trwają nawet kilka tygodni a leczenie jest utrudnione, gdy mają miejsca nadkażenia wirusowe albo grzybicze. W takim wypadku nie obejdzie się bez wizyty u lekarza, gdyż w takich przypadkach potrzebne będą lekarstwa wypisywane na receptę.
Warto smarować te miejsca maścią z witaminą A, która pomaga w regeneracji naskórka i zażywać jakiś wielowitaminowy preparat, które dostępne są bez recepty. Konieczne jest także wzbogacenie codziennej diety w warzywa i owoce (5 porcji dziennie), które są bogatym źródłem witamin i minerałów wspomagających gojenie się ran, aby problem nie występował w przyszłości.
Jeśli zajady są wyjątkowo oporne na standardowe leczenie, może się okazać, że konieczne będą badania krwi. Takie trudne do wyleczenia zajady mogą być spowodowane na przykład cukrzycą, anemią lub spadkiem odporności z jakichś jeszcze innych przyczyn.

Inne wpisy tematyczne o zdrowiu:

About the author

Related Articles

Ankieta:

Czy powinnyśmy częśto odwiedzać stomatologa dziecięcego w swoim mieście?

View Results

Loading ... Loading ...
Kontakt do nas:
Emailkrzysiek35[malpa]wp.pl
Tel(036) 837 93 08
Fax(036) 837 93 09
MiastoZielona Góra
Starsze komentarze:
Medycyna:
Kategorie